Boldogságóra akkreditált képzés pedagógusoknak
Egy tudományos módszer, amivel a diákok boldogabbak, kitartóbbak lesznek, eredményeik javulhatnak és a velük való közös munka is könnyebbé válik
Mi az a Boldogságóra?
A Boldogságóra programjának fókuszában az áll, hogy hogyan lehet a negatív gondolkodásmódon változtatni, és a tanulásban egy optimista hozzáállást kialakítani a diákok körében.
Ma már az ELTE PPK által tudományosan is igazolt programot fejlesztettünk ki, mely a pozitív pszichológia módszereire épül, ami mind a diákok, mind a tanárok jól-létével foglalkozik, és ahol lehetőség van a szülőket is bevonni a programba.
Nem a tudás terhére dolgoztuk ki a programot, hanem annak kiegészítéseként, ahol az a cél, hogy a hagyományos tudásátadást és az életben szükséges kompetenciák fejlesztését összhangba hozzuk az iskolai oktatásban.
A Boldogságóra könyvei az egyes életszakaszok igényeinek és lehetőségeinek figyelembe vételével négy különböző korcsoportra (3-6, 6-10, 10-14, 14-20) igazítva készültek el. Egy kézikönyvben több mint 200 játékos feladatot találsz!
Ha olyan elkötelezett pedagógus vagy, aki szívén viseli a növendékek mentálhigiénéjét is, a tanításon, oktatáson túl akkor Neked szól ez a továbbképzés!
Már több, mint 7.000 pedagógus csatlakozott a Boldogságóra programhoz!
Ezzel a képzéssel további 30 kreditet szerezhetsz a hétévenkénti továbbképzés teljesítéséhez.
PROF. DR. BAGDY EMŐKE
A BOLDOGSÁGÓRA PROGRAM FŐVÉDNÖKE
„Arra törekszünk, hogy a Boldogságórák derűs és élménygazdag feladatai, játékai, valamint gyakorlatai fokról fokra kibontakoztassák a derűt és életszeretetet. Gyermekeink így a jövőbe vetett hittel, bátran járják végig a felnőttséghez vezető utat, majd boldogságra képes emberré válhatnak.”
Mit ad neked a képzés?
- check
- check
- check
Az eredmény, ha használod a képzésben tanultakat: optimista, magabiztos és kitartó óvodások és iskolások, akik megoldandó feladatként kezelik a mindennapi kihívásokat, észreveszik az élet szépségeit, az örömteli pillanatokat, és boldog, határozott, pozitív énképpel rendelkező iskolássá, majd felnőtté válnak.
Gyakori kérdések
Mennyi ideig tart a képzés?
A tanfolyam 3 napos, péntek-szombat-vasárnap szoktuk tartani. A pontosabb időpontokat a honlap alján találod.
A képzés összesen 30 órás, 3 napra felosztva. Az órák 45 percesek.
Az ütemezése:
Délelőtt |
Délután |
||
---|---|---|---|
9 – 10:30 |
Előadás |
12:45 – 14:15 |
Előadás |
10:30 – 10:45 |
Szünet |
14:15 – 14:30 |
Szünet |
10:45 – 12:15 |
Előadás |
14:30 – 16:00 |
Előadás |
12:15 – 12:45 |
Ebéd |
16:00 – 16:15 |
Szünet |
|
16:15 – 17:45 |
Előadás |
Hivatalos tanfolyamról van szó?
Igen, akkreditált képzésről van szó, melynek elvégzésével 30 kreditet szerezhetsz.
Milyen gyakorlati eszközöket használ a képzés?
Ez nem egy szokványos, elméleti képzés, így főként gyakorlatot tartalmaz, amit már egyből használni is tudsz a gyerekeknél. E mellett a gyakorlatokat ki is próbáljuk a képzés során, ezáltal te magad is átélheted, megtapasztalhatod és feltöltődhetsz a játékok által.
Tantestületnek is tartanak képzést kihelyezett formában?
Igen, minimum 12 fő esetén.
Tudnak a szállásban segíteni?
Szállásban nem tudunk segíteni, ezért is tartjuk különböző városokban a képzéseket, hogy lehetőleg ne kelljen a szállással foglalkoznod.
Szállás és az étkezés költsége benne van az árban?
Nincs benne a szállás és az étkezés költsége az árban.
Kapok segédanyagot?
Igen, az általad választott korosztály Boldogságóra kézikönyvét és a hozzá tartozó munkafüzetet kapod meg a képzés során.
Három egymást követő nap tartják a képzést?
Igen, mert a képzés felépítése és tematikája így van kialakítva, hogy ne szakítsuk meg a képzést.
Mi a minimum csoportlétszám?
A minimum csoportlétszám 12 fő, ez alatt sajnos nem tudjuk elindítani a képzést.
Óvodai/iskolai szociális munkásként részt vehetek a képzésen?
Igen, szociálpedagógusokat és pszichológusokat is szeretettel várunk.
Ki kap kedvezményt?
Óvodapedagógusok, tanítók/tanárok, fejlesztőpedagógusok, gyógypedagógusok, logopédusok, kollégiumi nevelők, iskolai/óvodai szociális munkások, szociálpedagógusok, pszichológusok 35% támogatást kapnak a képzés árából.
Van a jelentkezésnek feltétele?
Igen, egyetemi vagy főiskolai pedagógiai végzettség.
ŐK MÁR MEGTAPASZTALTÁK A BOLDOGSÁGÓRÁK POZITÍV HATÁSÁT
Tájékoztató a boldogságórákról
„Tesztbeli eredmények mutatják, hogy a gyermekek érdeklődőbbek lesznek, kreatívabbak és nő a figyelemkoncentrációjuk a boldogságórák következményeként.”
Tabajdi Éva iskolapszichológus
„A tanév végén az igazgatónő bejött egy boldogságórára és azt tapasztalta, milyen látványos változás történt az osztályban.”
Strasszerné Farkas Márta intézményvezető
”Eredményeink például: a tanulmányi eredmény növekedett, a bukások száma csökkent 15 főről 2-re a boldogságóráknak köszönhetően.”
Dr. Prof. Bagdy Emőke pszichológus
„A Boldogságóra a szociális intelligenciát, az érzelmi intelligenciát, érzelmi kultúrát neveli, növeli. Olyan alapvető dolgokról van szó ebben a programban, amelyek mind az egyedi személyiséget gazdagítják, mind a kapcsolatokat finomítják, tökéletesítik.”
Pásztor Zita óvodapedagógus
„Ebben a teljesítmény-központú világban az elvárások elnyomják a gyermekek személyiségét. A boldogságórák által lehetőségük nyílna az odafigyelésre, a megértésre, az érzelmek kifejtésére és megbeszélésére, és majd a boldogabb gyermekekből boldogabb felnőttekké válhatnak ezáltal.”
Mórai Dóra tanár
”Kiválóan feldolgozott az elméleti háttere a könyveknek, és nagyon változatos és színes feladatokat tartalmaz, amiket a gyerekek nagyon szeretnek megoldani. És amellett, hogy önállóan dolgozhatnak csoportokban is, illetve a kreatív oldalukat is felhasználva tudnak feladatokat megoldani.”
Mit mondanak a gyerekek a Boldogságóráról?
quote-left
Az tetszik a Boldogságórákban, hogy megmondhatom a rossz érzéseimet. Azért jó, mert az osztályban nem lesz annyi veszekedés, bántás, és én is fejlődök.
quote-right
Nagy Péter
quote-left
Azt szeretem a boldogságórában, hogy olyan sok mindent megtanulhatok a szeretetről. Szeretem, hogy megnyílunk mindannyian egymás felé, utána sokkal könnyebb minden, reményt ad nehézségen és minden szomorúságom után is. Olykor minden nehéz és alig várom, hogy Boldogságórán megkönnyebbüljek.
quote-right
Szabó Sára
quote-left
Azért tetszik, mert minden órának van tanulsága. „Jobb Veled a Világ” és minden órában másról beszélünk. Megtanulunk valamit a boldogságról. Megoszthatom az érzéseimet. Őszinte tudok lenni.
quote-right
Kiss Márk
MENNYIBE KERÜL?
SPECIÁLIS AJÁNLAT!
A Jobb Veled a Világ Alapítvány a pedagógusoknak és a közoktatási intézményben tanítóknak a tanfolyam díjából
35%-ot átvállal!
Alap ajánlat
- check
- check
- check
Speciális ajánlat
(csak pedagógusoknak és közoktatási intézményben tanítóknak)
- check
- check
- check
59.000 Ft helyett
Időpontok
2019. március 22-23-24.
Miskolc
2019. március 22-23-24.
Szeged
2019. március 22-23-24.
Veszprém
Copyright text and footer links.